#1 2010-04-10 14:58:02

 Mati9319

Inżynier Mamoń

5131778
Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 702
Punktów :   16 
Ulubiona Postać: Slig (za humor! xD)
Wiek: 19
Ulubiona Lokacja: Scrabania
WWW

Doom

Nie zrobiłem tego tematu w celu chwalenia tego filmu. Wręcz przeciwnie. Wczoraj zmarnowałem 2 godziny zwojego życia na oglądanie tego badziewia! Dlaczego tak się bulwersuję? Już wyjaśniam:

- zrąbana do cna fabuła: przecież jasne jest i logiczne, że potwory (zgodnie z grą) znalazły się na stacji UAC poprzez otwarcie portalu łączącego Marsa z piekłem. A tu mamy jakiś WIRUS! I NAJMNIEJSZEJ wzmianki o piekle nie uświadczysz. Jak można było zmienić tak oryginalną fabułę?!?!?! (jedną z najoryginalniejszych jakie widziałem po prostu! No bo jak akcja gry toczy się na Marsie, to jesteśmy przekonani, że będziemy walczyć z kosmitami, a tu mamy hordy bestii prosto z piekła i zombich, w których zamienili się ludze poprzez działanie piekielnej energii. No i Carmack pogodził naukę (wyprawy na Marsa, stacje badawcze) z religią (piekło, o którego istnieniu mówi biblia) xD

- brak Cyberdemona: brak potworów strzelających fireballami jeszcze zniosę, ale brak CYBERDEMONA?!?!?! NO WAY!!!

- wygląd BFG: i też kolor plazmy wystrzeliwywanej przez tą broń (niebieski zamiast zielonego). Cud, że wogóle znalazło się tam BFG xD

I to w sumie wystarczy, żeby wieszać na tym gównie psy. Może przesadzam, ale uważam że jak robi się film na podstawie tak legendarnej i świetnej gry to trzeba się napracować! I zadbać o szczegóły! Bardzo też wkurza mnie to, że reżyserem filmu jest Polak (Andrzej Bartkowiak) i tak go zrąbał.


Jednakże pewne elementy mi się BARDZO podobały:

- formowanie się tytułu xD

-przybliżanie się kamery od poziomu kosmosu, aż to stacji na Marsie. Bardzo ciekawe

- scena FPS!!! Gdyby w całym filmie była tylko ona to dał bym 10/10!


"It's about respecting the will of others and believing in your own" - Big Boss


http://i.imgur.com/0dz7m.gif

Offline

#2 2010-04-10 16:19:49

Slim

Slimiasty

Skąd: cmentarz
Zarejestrowany: 2009-09-12
Posty: 1222
Wiek: eons
Ulubiona Lokacja: zimna ziemia
WWW

Re: Doom

Dlatego ja unikam takich gównianych filmideł. Widać na kilometr że to kicha, tym bardziej że polak reżyserem (jedynie Machulskiego trawię)

Btw oni chyba dooma pomylili z residentem xd


yt: slimiasty slim
aka slepyslimak

Offline

#3 2010-04-10 17:27:51

 Mati9319

Inżynier Mamoń

5131778
Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 702
Punktów :   16 
Ulubiona Postać: Slig (za humor! xD)
Wiek: 19
Ulubiona Lokacja: Scrabania
WWW

Re: Doom

Slim napisał:

oni chyba dooma pomylili z residentem xd

Słuszna uwaga. Dobrze by było gdyby jakiś porządny reżyser zrobił nową wersję tego filmu dbając o wszelkie szczegóły.


"It's about respecting the will of others and believing in your own" - Big Boss


http://i.imgur.com/0dz7m.gif

Offline

#4 2010-04-10 17:35:07

Slim

Slimiasty

Skąd: cmentarz
Zarejestrowany: 2009-09-12
Posty: 1222
Wiek: eons
Ulubiona Lokacja: zimna ziemia
WWW

Re: Doom

Najlepiej to niech nikt nie robi filmów na podstawie gier i na odwrót. Masz tu "żywy" przykład, chcesz to jeszcze Street Fightera obejrzyj. Też nieźle go spierniczyli i jeszcze Van Damme w roli Guile'a xDD


yt: slimiasty slim
aka slepyslimak

Offline

#5 2010-04-10 17:57:16

 Mati9319

Inżynier Mamoń

5131778
Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 702
Punktów :   16 
Ulubiona Postać: Slig (za humor! xD)
Wiek: 19
Ulubiona Lokacja: Scrabania
WWW

Re: Doom

Co do filmów na podstawie gier to chyba masz całkowitą rację, ale jeśli chodzi o gry na podstawie filmów to są wyjątki, np. niebywałe Chronicles Of Riddick.

A oto i legendarna scena z Doom'a, której daję 10/10. Niestety tylko to zasługuje na taką ocenę.


"It's about respecting the will of others and believing in your own" - Big Boss


http://i.imgur.com/0dz7m.gif

Offline

#6 2010-04-10 21:19:51

DeviantxD

http://img.informer.com/icons/png/16/23/23053.png Mudokon

Zarejestrowany: 2010-04-05
Posty: 29
Punktów :   

Re: Doom

Nie oglądałem i lepiej nie będe

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Sonic Prime (2024) (Sezon 3) more