#1 2013-02-15 00:16:32

 Login95

http://img.informer.com/icons/png/16/23/23053.png Shrykull

Skąd: Ruda Śląska, Kochłowice City
Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 490
Punktów :   12 
Ulubiona Postać: Big Face
Wiek: 24
Ulubiona Komenda: Suck it! o3o
Ulubiona Lokacja: Stockyard
WWW

Seria Silent Hill

Dawno się tu nic nie działo, więc może jakiś nowy wątek ożywi to forum? Może warto spróbować...

Grał ktoś w ogóle w jakąś część SH?

Ja przeszedłem SH1, 2, 3 i Shattered Memories
(Poniżej moje opinie, może warto pominąć)

Spoiler:

Jedynka mimo kiepskiej grafiki trzyma w napięciu i opowiada genialną historię. Poziom trudności jest dobrze zbalansowany (oprócz niektórych bossów), soundtrack idealnie pasuje do gry, a gęsta mgła całkiem dobrze maskuje fakt, że PSX nie był w stanie renderować jednocześnie dużej ilości tekstur.
Mógłbym się przyczepić do voice actingu który jest dość nienaturalny, ale lepsze to niż nic.
Fabuła czasem wymaga od gracza użycia dedukcji, lub abstrakcyjnego myślenia, ale przynajmniej autor nie ma nas za idiotów i nie wali wszystkiego wprost.

SH2 zamiast kontynuować historię z jedynki zaczyna własną. Jako że gra została wydana na PS2 grafika nie jest już problemem, a nawet wygląda lepiej niż niektóre gry wydawane w dzisiejszych czasach. Zdaniem wielu ludzi jest to najlepsza gra z całej serii, mi trudno się z tym nie zgodzić.

SH3 wraca do okulcystycznego charakteru pierwszej gry i jest jej prawdziwym sequelem. Grafika jest podobna do SH2. Moim zdaniem trójka jest najstraszniejszą ze wszystkich.

SH:SM to remake pierwszej części na Wii, PS2 i PSP. Jednym z problemów tej gry jest to, że niema ona z pierwowzorem prawie nic wspólnego. Drugim jest to, że nie jest straszna... Podobała mi się fabuła i symbolika, ale sama gra jest za prosta.

Grałem w SH4 The Room, ale był relatywnie kiepski. (ładna grafika, nie zrozumiałem fabuły, nie podobał mi się combat)

Sądząc po recenzjach Origins i Homecoming nic ciekawego mnie nie ominęło.

Obecnie czekam aż Downpour przyjdzie z Allegro. Jest to ostatni Silent Hill w którym pokładam nadzieję. Przy produkcji następnego ma brać udział Hideo Kojima (Nie zrozumcie mnie źle, kocham gościa za MGS'a, ale to 2 kompletnie różne gatunki +ZA DUŻO GADANIA W KÓŁKO O TYM SAMYM)

Wiem co myślicie: "Login95, po ch4j ty zakładasz takie tematy?"
Otóż chcę się dowiedzieć czy na tym forum znajdę jakiegoś innego fana serii z którym mógłbym na ten temat pogadać.

Chcecie się czymś podzielić? Piszcie!
Przekonałem was do spróbowania? Grajcie!
Macie jakieś pytania? Pytajcie!
Sprzedajecie szczotki do kibla? Raus!

Offline

 

#2 2013-02-15 19:22:04

 Marabit

Tańczący z Paramitami

Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 1428
Punktów :   44 
Ulubiona Postać: Gen. Dripik
Wiek: 36
Ulubiona Lokacja: RuptureFarms

Re: Seria Silent Hill

Nie grałem.


http://i46.tinypic.com/259ws3k_th.gif

Offline

 

#3 2013-08-06 17:31:11

 Slig

http://img.informer.com/icons/png/16/23/23053.png Mudomo

Skąd: Slig Barack - Kraków
Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 133
Punktów :   
Ulubiona Postać: Slig
Wiek: 24
Ulubiona Komenda: What?
Ulubiona Lokacja: Slig Barack

Re: Seria Silent Hill

Ja sobie pogrywam w Origins na PSP. Bardzo przyjemny tytuł.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
archiwizacja pamiątek rodzinnych wszywki alkoholowe w lublinie